املاكيا املاكيا .

املاكيا

معيار هاي انتخاب خانه

يكي از مهمترين جاهايي كه سر پشه دره يك ملك و ساختمان بايد بازرسي شود سيستم سرمايش و گرمايش حين ميباشد. حتما از شوفاژخانه يا موتورخانه بازديد نماييد و تمركزفكر كنيد كه موتورخانه داراي پنجره تهويه و مخابره حريق باشد همچنين به وافر شماست كه از سيستمهاي پيشرفته سرمايش و گرمايش سود شده باشد.به نماي ساختمان توجه كنيد نماي ساختمان اولين چيزي است كه بردن توجه ميكند. نمايي كه هم خلود و حتي زيبايي را با باز داشته باشد، اطوار مختلف سنگ مانند گرانيت و... است ضمنا شستن و تميز نگه داشتن دم هم سادهتر و كم هزينهتر است. به ورودي ساختمان توجه كنيد. براي روال و آمد بهتر بايد حداقل وصف و درازا استاندارد وقت حسن رعايت شود. اين مقدار حتما بايد بيشتر از ۱۱۰ سانتيمتر باشد. عرض مسير پلهها نيز بايد حداقل۹۰ سانتي متر باشد تا عبور و مرور به راحتي فاعل گيرد.به پلهها نيز توجه كنيد ابعاد مدل پلهها همچنين به كاهش خطرات و حوادث به تنگه درخور براي كودكان و سالمندان كمك ميكند. يك پله مقياس بايد حداقل ۳۰ سانتي متر عرض و ۱۸ سانتي متر حاصل داشته باشد. اما گر ساختمان بالاي ۴ طبقه داشته باشد استانداردترين پلهها همچنين نميتواند جاي آسانسور را در ثانيه بگيرد.حصول اطمينان از عدم اتلاف انرژي در ساختمان زيرا اتلاف انرژي به مرور زمان براي شما هزينههاي زيادي خواهد داشت. از ضد صوت بودن يا راههاي كاهش ورود صدا به داخل ساختمان اطمينان حاصل كنيد.بازديد ملك يا ساختمان مورد نظر در چندين نوبت شبانه روز براي اطمينان از ديد، نوردهي و عوامل محيطي ديگر مهم است.
توجه به كيفيت ضروريترين مايع زندگي يعني آب مصرفي و آشاميدني منطقه داشته باشيد. توجه به فشار برق و ميزان كيفيت روشنايي، سيم كشي ها و مانند اينها داشته باشيد.
اگر قرار باشد فضايي بيشتر از بقيه نورگيرتر باشد بهتر است اين فضا اتاق خوابها و نشمين باشند. چون بيشتر ساعت عمرمان را در طول شبانه روز در اين منطقه از منزل ميگذرانيم و در مورد نور آشپزخانه هم دقت كنيم. بهتر است پنجرهاي از خانه يا حداقل نورگير ساختمان در آشپزخانه وجود داشته باشد.
به جنس كفپوشها دقت كنيد.كابينتهايmdf در مقايسه با ساير انواع كابينتها دوامي بيشتر همراه با زيبايي كافي دارند و ميتوانيد در آشپزخانههاي مدرن آنها را ببينيد. مراقب باشيد كه تعداد كابينتها و قرار گيري آنها مناسب باشد.

به جنس پوشش ديوارها نيز توجه كنيد. اگر رنگ استفاده شده، قابل شستشو باشد تا چند سال از رنگ آميزي و دردسرهاي آن در امان هستيد.لولههاي فاضلاب و آب بهتر است از جنس چدن و يا لوله پوليكاي فشار قوي انتخاب شده باشد تا احتمال صدمه به آنها كمتر باشد. وجود بالكن يكي از چيزهايي است كه ابتدا چندان مهم تلقي نميشود اما به تدريج به اهميت آن پي ميبريد. فوايد و موارد استفاده بالكن بسيار است از خشك كردن لباسها گرفته، تا گذاشتن دبههاي ترشي و همين طور نشستن و چاي خوردن. انباري هم يكي از ضروريات يك خانه مسكوني مطلوب است.توجه به فشار گاز و كيفيت و چگونگي لوله كشي گاز در داخل ساختمان.وجه به كيفيت وچگونگي لوله كشي آب در داخل ساختمان.
حصول اطمينان از نبود آلودگي صوتي و جلوگيري از انتقال صدا از بيرون به داخل ساختمان واز واحدي به واحد ديگر در ساختمان.

رعايت اصولي كه موجب تأمين بهداشت و رفاه وآسايش ساكنان ساختمان ميشود مانند طراحي درست پلان، پنجرهها، نورگيرها و...تحقيقات محلي براي اطمينان از امنيت و رفتارهاي محيطي افراد محله. حصول اطمينان از رعايت نكات ايمني در انشعابات و تاسيسات برق، گاز و آب ساختمان. توجه به موارد دفع زباله و شيوههاي دفع زباله مانند شوتينگ زباله در برجها.حصول اطمينان از رعايت نكات مربوط به حفظ محيط زيست و ممانعت از ايجاد آلودگيهاي زيست محيطي.

توجه به كيفيت و چگونگي نصب دربهاي ورودي، خروجي و داخلي.حصول اطمينان از طراحي درست و اجراي صحيح عايقكاريهاي رطوبتي.طراحي درست و اجراي صحيح عايقكاريهاي حرارتي، به منظور جلوگيري از تبادل حرارت. حصول اطمينان از ايمن بودن ساختمان در مقابل آتش سوزي. تعبيه وسايل اطفاي حريق، بسته به مورد از نصب كپسول تا لوله كشي اطفاي حريق.پيش بيني هشدار دهندههاي مورد نياز در ساختمان براي اعلام خطر به ساكنان در زمانهاي بروز خطر.

در شهرهاي بزرگ اغلب مجبوريم آپارتمانهاي واقع شده در ساختمانهاي چند واحدي و بلندمرتبه را براي سكونت انتخاب كنيم. در اين صورت ممكن است بين افراد مختلف خانواده در مورد اينكه كدام طبقه مناسبتر است، اختلاف نظر پيش آيد.اگر به سروصدا حساس هستيد و نميخواهيد به هيچ عنوان زمانهاي حياتي استراحت در منزل را از دست بدهيد بهتر است از خير طبقه همكف و اول بگذريد چون سروصداي خودروها در پاركينگ و نيز دود آنها، اين امكان را از شما خواهد گرفت.
نميتوان گونه و نحوه مصرف مصالح ساختمان را بعد از تكميل شدن ثانيه ارزيابي كرد و ساختمان مقاوم را پيدا كرد وليكن خوب است فاكتورهايي كه يك ساختمان را مقاوم ميكنند، بشناسيم. مثلاً دروازه اندر سازه فولادي، طرز اتصالات و نيز مهاربندي آنها اهميت فراواني دارد. ولي در سازههاي بتني، چيزي كه مهم است قسم بتن مصرفي و نيز ناحيه كرانه ميلگردهاي ضرر شده در دم است. يا بتوانيم طي وقت ساخته شدن از يك كارشناس قابل پشتگرمي مشورت بگيريم و اين مفروضات و مجهولات را به دست بياوريم، موفق شدهايم ساختمان مقاومي را گزيدن و انتصاب كنيم، اما گر نتوانستيم، كه معمولا هم چنين است، ناچاريم همين پرسشها را از مالك بپرسيم و پاسخهاي او را با يك كارشناس داخل ميان بگذاريم. يعني ناچاريم به ادعاي مالك پشتگرمي كنيم. اما نكتهاي كه خود ما ميتوانيم از منظر پايداري ساختمان در برابر زمين لرزه كنترل كنيم، ابعاد ستونها مدخل سرپوش طبقات نامشابه و آشنا و پاركينگ است كه آيا با توجه به تعداد طبقات و بار مطلع شده از طرف آنها، اين ستونها جوابگو هست يا خير؟

روش هاي نوين طراحي داخلي

پذيرايي قسمتي از غرفه ست كه مهمانها دروازه اندر اون پذيرايي ميشن و از اونجا كه ما خانومهاي ايراني خيلي برامون مهمه كه غرفه مان چه حضور اي براي بقيه داره، دكوراسيون خوب و مناسب اين مكان بسيار انباشته اهميت هست.پذيرايي معمولا قسمتي از خونه ست كه به ورودي و تنورخانه نزديكتره و با بيت خواب و سرويس بهداشتي تماس غير مستقيم داره. وجود تابش طبيعي ملازم اين فضاست و معمولا حداقل يك پادگانه داره. داخل خانه هاي كوچك اين ميدان آتمسفر معمولا با نشيمن يكي هست و تلوزيون هم درون همينجا فراغت داره.


زمينه در دكوراسيون داخلي و به خصوص دكوراسيون پذيرايي خيلي مهم هست.اينكه ما چه زمينه اي رو براي مبلمانمون انتخاب ميكنيم در بهتر جلوه كردن اونها خيلي موثره.ديوارها و كف در واقع زمينه تزيينات ما هستن. كه معمولا بايد رنگ متضادي از مبلمان داشته باشن. البته اين نكته رو هم در نظر بگيريم كه ديوار و كف به هيچ وجه نبايد همرنگ باشن. چراكه يكنواختي بيش از حدي ايجاد ميكنه كه خودش باعث كسلي ميشه.

تابلو ها باز ميتونن مكملهاي خوبي براي فضاي دكوراسيون پذيرايي ما باشن. بهتر اينه كه نقش تابلو با يكي از مبلمان ها تناسب رنگي داشته باشه.اين رخسار هم درب نظر داشته باشيم كه تابلوها نبايد جزء اضافي دكوراسيون ما باشن، بلكه همونطور كه گفتم بايد مكمل باشن. يعني چنانچه تابلويي صورت از روي ديوار برداريم عاطفه حس خالي بي پروايي كردن جاش رو عاطفه حس كنيم، بلي اينكه با برداشتنش حس كنيم سپهر سبكتر شده. صورت تابلو ها بازهم مهمه. مسلماً انتخاب فرخنده اين شكل كاملا بستگي به صورت ديوارها داره.


نور هم به جلوه بيشتر دكوراسيون پذيرايي داخليمون كمك ميكنه. شدت نور در فضاهاي مختلف بايد متعادل باشه. نه اونقدر يكنواخت باشه كه احساس خواب آلودگي و كسلي و عدم پويايي بده و نه اونقدر سايه روشن ايجاد كنيم كه چشم خسته بشه. براي اين كار ميشه از چراغهاي پايه دار يا آباژور استفاده كرد. همچنين بهتره لامپها به صورت عريان نور دهي نكنن و نور كاملا مستقيم نباشه. چرا كه باعث خيرگي چشم ميشه.


برچسب: رهن و اجاره آپارتمان در تهران،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ اسفند ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۶:۰۲ توسط:ميثم موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :